Behind every carnal envelope hides a soul that is both sensitive and flamboyant as I try to capture in each of my photographs. – L. Florent

Ekspresja, taniec, światło, nagość i sensualność.

Te wszystkie elementy dostrzec można na zdjęciach z serii ‘Poussières d’étoiles’ (Stardust) autorstwa Ludovica Florenta, 36-letniego francuskiego fotografa, którego ulubionym tematem prac jest człowiek.

det03

Uważam te sesję za bardzo interesującą, ponieważ w niezwykły sposób przedstawiony jest tu wachlarz ludzkich emocji. Każdy z ruchów tancerek nakreśla rzucony w powietrze piasek, który dodaje tym zdjęciom dodatkowego dynamizmu i ekspresji. Wydaje się, że delikatnie przedstawiona nagość kobiety ma za zadanie ukazanie szczerości uczuć, zrzucenie wszelkich masek i tego, co służy nam za bycie osobami, którymi nie jesteśmy. Na jednej z moich ulubionych fotografii znajduje się kobieta z rozpostartymi ramionami. Pył nakreśla nad jej rękoma kształt przypominający skrzydła. Możemy je zinterpretować jako anielskie czy też ptasie, symbolizujące dobro lub wyzwolenie i wolność. Na innym z kolei tancerka wydaje się okazywać żal i bunt, czyli drugą stronę naszej natury. W jej ruchu można dostrzec siłę i determinację do wyrzucenia z siebie ciążących w duszy negatywnych emocji.

Zdjęcia zdają się ukazywać wszystko, co jest bezpośrednio związane z dwojaką ludzką naturą, złe i dobre emocje.

det02

Nerwowość, skrycie, smutek, rozgoryczenie, ale także i radość i wolność. Ta ostatnia dodatkowo podkreślana jest białym kolorem, symbolizującym czystość i możliwość dowolnego wyboru.

Każde ze zdjęć różni się od poprzedniego, jednakże razem tworzą nietuzinkowo piękną całość – przekrój przez duszę.
Cała seria utrzymana jest w przeciwnych do siebie, kontrastujących barwach, co również dodaje charakteru zdjęciom i pozwala skupić uwagę na osobie, która jest najważniejszym punktem każdej fotografii, a nie na tle.

Warto zapoznać się z twórczością tego fotografa, ponieważ naprawdę zaskakuje swoimi pracami!

http://www.ludovicflorent.fr/