Moja przygoda z aparatem zaczęła się w 2009 roku. Na rynku fotograficznym pojawiły się łatwo dostępne proste lustrzanki, gros znajomych posiadł już swój pierwszy egzemplarz. Mój wybór padł na Pentaxa k-m. Rok żmudnej nauki podstaw fotografii, a potem małymi kroczkami uparcie do celu. Świadomie zacząłem fotografować w roku 2010, a tematem przewodnim był pejzaż, do dziś zresztą bardzo mi bliski. Również w 2010 roku przyszedł czas na edycję oraz pierwsze publikacje w sieci. Obecność na portalach fotograficznych zaowocowała spotkaniem, które okazało się przełomem w mojej fotograficznej drodze. Poznałem Pana Daniela Zagórskiego, który udzielając mnóstwa rad oraz konstruktywnie krytykując moje fotograficzne próby zobrazował mi czym jest kompozycja, światło, cień i kolor. Wybitnie uzdolniony artysta grafik Pan Daniel Zagórski został moim nauczycielem.

Daniel Zagórski fot. Arkadiusz Makowski

Daniel Zagórski fot. Arkadiusz Makowski

Pod okiem Daniela dużo łatwiej było pracować. Był i jest dla mnie tą osobą, która jako bardziej doświadczona, potrafi ukierunkować i usystematyzować wiedzę. Fascynacja wschodami i zachodami słońca szybko osłabła. Zacząłem szukać nowych tematów, elementów, feerii barw i światła. Dziś odkrywanie nowych technik i kategorii popycha mnie do działania. Fotografia przyrodnicza i makro okazała się bardzo trafionym tematem, w którym jak najbardziej odnajduję.

"Elvis" Grand Prix 8 Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska

“Elvis” Grand Prix 8 Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska

 "Samczor" wyróżnienie Fotosalón Strom Ruźomberok 2014

“Samczor” wyróżnienie Fotosalón Strom Ruźomberok 2014

Rok 2012 i pierwsze sukcesy na arenie fotograficznej dały mi asumpt do dalszej pracy. Miałem już w miarę opanowany warsztat, szlifowany pod bezlitosnym okiem Daniela. Przyszedł czas na pierwsze montaże i portrety, które robię do dziś.

 Maciej fot. Arkadiusz Makowski

Maciej fot. Arkadiusz Makowski

"Stroiciel ciszy" fot. Arkadiusz Makowski

“Stroiciel ciszy” fot. Arkadiusz Makowski

W 2013 roku przeprowadziłem się w Karkonosze i rozpocząłem pracę w MGOK Lubawka jako instruktor fotografii. Tu poznałem Pawła Kroka, wspólnie z którym wprowadziliśmy w życie pomysł organizacji warsztatów fotograficznych, warsztatów edukacyjnych. Sam pomysł warsztatów zresztą powstał już dawno, jednak w życie wprowadziliśmy go dopiero w lipcu zeszłego roku. Początek był naprawdę ciężki, wyczerpujący psychicznie i fizycznie jednak … udało się! Po pierwszych warsztatach wiedzieliśmy, co chcemy robić w życiu i co nam naprawdę sprawia przyjemność. Pierwsze warsztaty wystartowały! Plener i zajęcia z edycji na Śnieżce.

Warsztaty fotografii pejzażowej

Warsztaty fotografii pejzażowej

Warsztaty fotografii pejzażowej

Warsztaty fotografii pejzażowej

Warsztaty Makro

Warsztaty Makro

Idealnie się dopełniając, ja jako prowadzący, Paweł w roli organizatora, obaj fotograficzni zapaleńcy, szybko rozszerzyliśmy ofertę zajęć. Na chwilę obecną prowadzimy cykl zajęć w domu kultury oraz kilkudniowe tematyczne plenery i warsztaty w kraju i za granicą. Łączymy przyjemne z pożytecznym – klimatyczne plenery w najpiękniejszych miejscach świata z ogromem wiedzy technicznej przy dużej dawce humoru. Uśmiechy na twarzach uczestników – bezcenne. Cieszy nas ogromnie, że możemy robić to co kochamy i co sprawia nam tyle frajdy.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE