W sobotę 22. października w Galerii Steam przy ul. Podgórnej w Poznaniu, odbył się wernisaż wystawy „K Miejsce 2” inicjatywy Fotspot. Piętnastu autorów zaprezentowało swoje osobiste opowieści o własnej przestrzeni.

k-miejsce-04

Inicjatywą Fotspot dowodzi Anna Gregorczyk, która jak sama mówi, planowała realizację wystawy o takim temacie już od 6 lat. Do udziału mógł zgłosić się każdy z członków Fotspotu. Prace zaprezentowane na wystawie w większości powstawały od lutego do lipca tego roku, kiedy to był wyznaczony ostateczny termin oddania projektów. Jak mówi Anka, przedstawione tematy są momentami bardzo trudne, a zaangażowanie artystów bardzo głębokie. Warto też wspomnieć, że cała wystawa została sfinansowana ze środków własnych członków inicjatywy Fotspot.

k-miejsce-02

Piotr Spek, który obok Anny Gregorczyk wcielił się w rolę kuratora wystawy, został poproszony o współpracę aby, jak sam mówi, spojrzeć na cały materiał z góry, z innej perspektywy, nie przez pryzmat przyjaźni członków grupy. Propozycje i dobór prac dokonywał się podczas spotkań oraz, czasem długich rozmów telefonicznych, a całość polegała na zbudowaniu spójności, ale również chaosu, bo każdy mówi o czymś innym, ale wszystko spaja temat metra kwadratowego własnej przestrzeni.

k-miejsce-01

Wystawę w galerii Steam będzie można oglądać do 31 października.

Na wystawie można zobaczyć opowieści: Andrzeja Dobosza, Ewy Faligowskiej, Kamila Figasa, Anny B Gregorczyk, Tytusa Grodzickiego, Doroty Hukisz, Tomasza Kuehna, Marka Lapisa, Szymona Niedźwiedzińskiego, Piotra Nowaka, Katarzyny Skotnickiej – Nowak, Justyny Sulejewskiej, Łukasza Szamałka, Karola Szymkowiaka i Marka Zakrzewskiego.

k-miejsce-09

Już dziś o 18:30 zapraszamy na spotkanie autorskie, podczas którego każdy z autorów opowie o swoich pracach. Relacja z tego wydarzenia również pojawi się na łamach Fototekstury.